Wybór podkładu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dobór idealnie dopasowanego podkładu to nie lada wyzwanie – podkład powinien odpowiadać zarówno na potrzeby cery, jak i być do niej odpowiednio dopasowany kolorystycznie.

Dobór podkładu a typ cery – na co zwrócić uwagę?

Podkład to produkt, który ma zadanie upiększenie i ujednolicenie cery, nie powinien więc jej zapychać, obciążać czy podrażniać. Podkład powinien zostać idealnie dobrany do indywidualnych potrzeb każdej skóry – to co sprawdzi się w przypadku cery suchej, niekoniecznie zadziała na tej tłustej i problematycznej.

Przy wyborze podkładu do cery suchej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na konsystencję produktu i jego właściwości nawilżające. Na rynku istnieje wiele produktów wzbogaconych o składniki nawilżające, które oprócz efektu krycia i tuszowania niedoskonałości, mają także mocne działanie pielęgnacyjne.

Z kolei podkład do skóry tłustej nie powinien zapychać porów, a jego formuła powinna być jednocześnie lekka i kryjąca. Przy zakupie podkładu do skóry tłustej należy zwrócić uwagę na skład produktu, unikając wszelkich zbędnych zapychaczy.

este lauder

Jeżeli to możliwe przed zakupem podkładu warto go wcześniej przetestować. Dzięki testowaniu podkładu można przekonać się jak produkt zachowuje się w ciągu dnia – rozwiązanie to jest szczególnie polecane w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Wybór podkładu o przedłużonej trwałości – o czym pamiętać?

Podkłady o przedłużonej trwałości to wymarzone rozwiązanie dla wielu pań, szczególnie tych, które nie mają czasu na ciągłe poprawki makijażu. Niekiedy podkłady tego typu mogą powodować obciążanie cery, warto więc zainwestować w produkt, który zapewni trwały efekt, nie powodując przy tym żadnych negatywnych skutków.

Jednym z często wybieranych podkładów o przedłużonej trwałości jest podkład Double Wear od marki Estée Lauder. Podkłady Double Wear utrzymują się do 24 godzin i tak naprawdę sprawdzą się przy każdym typie cery, zapewniając skórze nieskazitelny wygląd przez cały dzień.

Estee Lauder Double Wear umożliwia stopniowanie efektu krycia – od średniego po mocny. Podkłady Double Wear nie spływają, maja matowe i naturalne wykończenie, sprawdzą się zarówno na co dzień, ale także podczas specjalnych okazji.