Ważne elementy wieczornej pielęgnacji – oczyszczanie i demakijaż

Skóra powinna być odpowiednio pielęgnowana każdego dnia. To żadna tajemnica, że zbierają się na niej zanieczyszczenia, które trzeba usuwać, by ograniczyć ich negatywny wpływ na stan cery. Podobnie ma się sytuacja w przypadku kosmetyków stosowanych do makijażu. Trzeba je bezwzględnie zmywać. Dlaczego to takie ważne? Dlaczego oczyszczanie i demakijaż są tak istotnymi elementami wieczornej pielęgnacji?

Usunięcie kosmetyków dzięki bandi anti irritate

Masełko do demakijażu Bandi jest wykorzystywane do tego, by usunąć niepotrzebny już makijaż. Używane do jego wykonania kosmetyki nawet najwyższej jakości mogą mieć negatywny wpływ na stan cery. Tłuste kosmetyki zmniejszają dostęp powietrza do skóry, a to z kolei zwiększa ryzyko występowania zaskórników. Do tego też trzeba pamiętać, że kolorowe kosmetyki mogą mieć drażniące składniki, które masełko Bandi szybko i skutecznie usunie. W ten sposób zmniejszy też ich negatywny wpływ na skórę. Trzeba też koniecznie podkreślić, że makijaż powinien być zawsze zmywany przed snem. Nie należy kłaść się do łóżka z make-upem czy utrzymywać go przez kilka dni. Jest to wyjątkowo niezdrowe dla skóry i szybko może zakończyć się pojawieniem wyprysków i nieestetycznych zmian skórnych.

bandi anti irritate do demakijażu twarzy

Pozbycie się zanieczyszczeń powietrza

Na skórze w ciągu dnia osadzają się zanieczyszczenia powietrza. Pyły, pyłki i drobnoustroje mogą zatrzymać się na skórze, która przecież nie jest chroniona ubraniem czy maseczką. Z tego powodu warto stosować Bandi Anti Irritate i inne produkty przeznaczone do oczyszczania skóry z zanieczyszczeń. Dzięki temu można przywrócić skórze dobry wygląd, pozbyć się nadmiaru sebum i równocześnie umożliwić cerze regenerację podczas nocnego odpoczynku. Bardzo ważne jest to, że produkty oczyszczające skórę mogą mieć też działanie pielęgnujące. W ten sposób dodatkowo wspierają procesy odnowy skóry i umożliwiają jej lepsze przygotowanie do kolejnego dnia, podczas którego będzie ona wystawiona na działanie czynników zewnętrznych. Oczyszczoną skórę powinno się jeszcze zabezpieczyć dobrym kremem.