Tajniki poprawnej pielęgnacji z użyciem odżywki emolientowej

Miłośnicy zdrowych i pięknych włosów dużo mówią o tym, żeby używać odpowiednich odżywek emolientowych. Istotnie emolienty na włosy odgrywają bardzo ważną rolę przy świadomej pielęgnacji włosów, skutecznie chroniąc je przed wieloma szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i pomagając w utrzymaniu efektów wywoływanych przez inne kosmetyki. Niemniej nie każda odżywka emolientowa będzie działała tak samo, a jeśli będzie się jej niepoprawnie używać lub wybierze się zły rodzaj produktu może ona nawet wcale nie zadziałać.

Co powinna mieć w składzie dobra odżywka emolientowa

Odżywki emolientowe to inaczej odżywki zawierające duże ilości składników zmiękczających, natłuszczających i wygładzających włosy. Dlatego też na półkach sklepowych powinno się szukać kosmetyków pielęgnacyjnych o jak największej zawartości takich składników (odżywki emolientowe są do kupienia online m.in. w sklepie Cocolita). Należy jednak zwrócić uwagę na to aby były one jak najbardziej naturalne, dlatego też wszystkie dobre odżywki emolientowe powinny mieć w sobie chociażby oleje roślinne i mineralne. Oczywiście nie można też popaść w skrajność, ponieważ mimo wszystko trzeba używać odżywki emolientowej, a nie czystych emolientów.

Odżywka emolientowa a porowatość włosów

Należy też wspomnieć, że producenci odżywek emolientowych tworzą różne linie kosmetyków w oparciu o porowatość włosów użytkowników. Jest to niezwykle ważne, ponieważ źle dobrana odżywka może zbytnio obciążyć włosy lub nadmiernie je nawilżyć. Dlatego też nawet odżywka z najwyższej półki cenowej może się nie sprawdzić, jeżeli użytkownik nie dobierze odpowiedniego typu kosmetyku do porowatości swoich włosów.

Jak używać odżywek emolientowych?

Powyższe pytanie powinno właściwie brzmieć „Kiedy używać odżywek emolientowych?”. O ile sama aplikacja odżywki jest bardzo łatwa i każdy powinien sobie z nią poradzić, to częstym błędem jest stosowanie jej na początku lub w środku rutyny pielęgnacyjnej. Tymczasem odżywki emolientowe powinny być nakładane jako ostatnie, niezależnie czy mają być poprzedzane szamponem, czy też maską ochronną. W ten sposób można uzyskać najlepsze efekty pielęgnacji z ich użyciem.