Pomocne żele antybakteryjne do torebki

Trwająca epidemia wymusiła na ludziach wprowadzenie nowych nawyków do swojego codziennego życia. Jest to konieczne, aby można było ograniczyć wzrost zarażonych osób i rozprzestrzenianie się wirusa. Jednym z nieodłącznych elementów stało się wykorzystanie antybakteryjnych żeli do rąk.

Żel antybakteryjny – jaki wybrać?

Wydawać by się mogło, że każdy żel antybakteryjny jest taki sam i działa w podobny sposób. Jednak podczas zakupu takich produktów warto przede wszystkim czytać etykietę. Podstawowym składnikiem żelu jest oczywiście alkohol, który zabija wszelkie wirusy czy bakterie. Jednak niektóre żele mają w swoim składzie alkohol o dość niskim stężeniu, który nie będzie prawidłowo działał. Jakie produkty zatem wybierać? Otóż dobry żel powinien zawierać w swoim składzie alkohol o minimalnym stężeniu 60 procent. Tylko wtedy jest w stanie zabić prawie wszystkie wirusy, jakie znajdują się na powierzchni dłoni.

Żel antybakteryjny w torebce

Kiedy najczęściej używa się żeli antybakteryjnych? Oczywiście w sytuacji, gdy przebywa się poza domem i pojawia się brak możliwości umycia rąk. Jak wiadomo, aby uchronić się przed jakimkolwiek zarażeniem, konieczne jest dbanie o higienę. Jednak czasami skorzystanie z łazienki w celu umycia rąk staje się niemożliwe. Dzieje się to na przykład podczas zakupów czy przebywania w zatłoczonym tramwaju. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem stają się żele antybakteryjne do torebki. Takie małe buteleczki można teraz zakupić w każdej aptece czy sklepie kosmetycznym. Ich popularność wzrosła do takiego stopnia, że znajdują się nawet w sklepach spożywczych. Co więcej, aplikacja żelu do rąk jest banalnie prosta, gdyż wystarczy wycisnąć odpowiednią ilość substancji na dłonie i dokładnie wmasować ją w skórę.

Antybakteryjny żel do rąk jest w stanie pomóc uchronić się przed zarażeniem. Produkt ten jest niedrogi, dlatego warto w niego zainwestować. Podstawowym elementem dbania o higienę jest bowiem regularne i dokładne mycie rąk mydłem antybakteryjnym przez około 30 sekund.