Leczenie i zapobieganie skórnym dysfunkcjom z pomocą kremu i maści Alantan

Przesuszona i odwodniona skóra to nie tylko nieestetyczne łuszczące się plamy, ale często również uciążliwy świąd. Można radzić sobie w tych dolegliwościach na różne sposoby, a tym przede wszystkim stosując odpowiednie preparaty z witaminą A, takie między innymi jak krem Alantan. Co warto wiedzieć o tym preparacie leczniczym?

Lecznicza maść lub krem

krem z witaminą a

Przede wszystkim ten niedrogi i dobrze znany środek leczniczy dostępny jest w postaci kremu i maści. Czym się różnią? Maść Alantan z witaminą A ma dużo bardziej tłustą i mazistą konsystencję, więc trudniej rozsmarować ją na skórze. Świetnie sprawdzi się przede wszystkim na nieduże zmiany skórne tworząc na nich cienką warstwę ochronną. Działa więc przede wszystkim miejscowo na naskórek. Krem ma zdecydowanie lżejszą formułę, lepiej się wchłania i nie pozostawia tłustej i ciężkiej warstwy. Wybór kremu lub maści najlepiej dobrać adekwatnie do osobistych potrzeb oraz preferencji.

Pantenol, alantoina i witamina A

W kremie Alantan znajdują się trzy ważne składniki, które są bardzo pomoce w utrzymaniu prawidłowego stanu skóry. Jest to alantoina, pantenol oraz witamina A. Ich zadaniem jest przede wszystkim właściwa regeneracja oraz ochrona skóry. W wyniku stosowania maści lub kremu skóra staje się lepiej nawilżona, szybciej goją się rany różnego pochodzenia i nie pojawiają się kolejne. Zaleca się stosowanie tego rodzaju preparatów w przypadku mocno odwodnionej i przesuszonej skóry oraz podrażnionej różnymi czynnikami, np. w wyniku stosowania pieluszek.

Krem z witaminą A (sprawdź tu: https://www.cocolita.pl/kremy/alantan-dermoline-krem-ochronny-z-witamina-a-50g) zdecydowanie poprawia elastyczność skóry i szybko goi rany, które są wynikiem otarcia, stłuczenia, odparzenia czy poparzenia słonecznego lub w wyniku radioterapii oraz fototerapii. Znikają podrażnienia, zaczerwienienia, a także zmniejsza się odkładanie kreatyniny. Skóra staje się bardziej miękka, gładka i elastyczna. Poleca się go zarówno osobom dorosłym, jak i niemowlętom oraz dzieciom. Alantanu nie powinny stosować osoby, które są uczulone na któryś ze składników preparatu.