Jak dopasować hydrolaty do twarzy do konkretnego rodzaju cery?

Nie trzeba być wcale osobą uważnie śledzącą każdą nowinkę ze świata mody, aby zdawać sobie sprawę z zalet hydrolatów do twarzy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że choć wszystkie są wysoko cenione, każdy z nich ma swoją specyfikę. Po które ich rodzaje warto więc sięgać chcąc mieć pewność, że będą odpowiadały potrzebom konkretnego rodzaju cery?

Cera sucha i jej pielęgnacja

hydrolat do twarzy z Cocolity

Osoby zmagające się z wyzwaniami, jakie rzuca im cera sucha, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w jej pielęgnacji nie można ograniczać się do wyrównywania pH. Nie mniej ważne jest także jej odpowiednie nawilżenie. To właśnie niedostateczna troska o nie przyczynia się przecież do tego, że cera sucha potrafi być tak bardzo problematyczna.

Jednym z najciekawszych rozwiązań zalecanych osobom o suchej cerze jest hydrolat nagietkowy. Ten nie tylko wspiera proce odbudowy warstwy hydrolipidowej naskórka, ale również pozwala na pozbycie się mało estetycznych suchych skórek. Ciekawą opcją jest też skorzystanie z hydrolatu do twarzy z róży będącego jednocześnie najpopularniejszym kosmetykiem tego typu. Hydrolat różany ma właściwości kojące, jest też cennym wsparciem, gdy skóra twarzy sprawia wrażenie pozbawionej blasku i zmęczonej.

Jak dbać o cerę tłustą?

Właściciele cery tłustej zwykle nie muszą obawiać się szybko pojawiających się zmarszczek. Nie oznacza to jednak, że jest to typ bezproblemowy. Hydrolat do twarzy przeznaczony do jej pielęgnacji powinien więc łagodzić stany zapalne, chronić skórę przed pojawianiem się nowych wyprysków, a jednocześnie nie może jej wysuszać.

Wśród wielu kosmetyków przeznaczonych do dbania o cerę tłustą, na pierwszy plan wysuwają się hydrolaty do twarzy z ogórka. Co ciekawe, radzą sobie one doskonale nie tylko z zaskórnikami i wypryskami, ale również z przebarwieniami, które są często pozostałością po trądziku. Także hydrolat miętowy jest zaliczany do tych rozwiązań, które nie powinny nas rozczarować. Wycisza zmiany trądzikowe, a jednocześnie zapewnia poczucie ochłodzenia i świeżości sprawiające, że trudno o lepszy kosmetyk na lato.