Czym warto kierować się przy wyborze podkładu do twarzy?

W zależności od rodzaju cery warto wybierać produkty dostosowane do odcienia oraz kondycji skóry. Istnieje kilka typów skóry, które warto poznać przed wyborem korektora do twarzy.

korektory pod oczy

Przed zakupem podkładu należy również dokonać analizy koloru skóry, alby dobrać odpowiednią barwę, a także aby uniknąć zbędnego obciążenia skóry twarzy. Podstawowe rodzaje skóry to:

  • skóra normalna – nie jest bardzo wymagająca jeżeli chodzi o wybór podkładu, w jej przypadku warto przede wszystkim zwrócić uwagę na dobrze dopasowany odcień
  • skóra sucha i bardzo sucha – W przypadku tego rodzaju cery warto zwrócić uwagę na skład podkładu. Z całą pewnością nie powinien on zawierać składników wysuszających, aby nie podrażnić skóry oraz nie doprowadzić do przesuszenia.
  • skóra tłusta – wymaga delikatnego podkładu, niezbyt obciążającego pory skóry. Cera tłusta nie może być także zbytnio obciążona, ponieważ może prowadzić to do powstania przebarwień oraz wyprysków, a nawet trądziku. Skóra tłusta potrzebuje korektora zapewniającego odpowiednie oddychanie, jego warstwa powinna być cienka. 
  • skóra mieszana –  łączy ona w sobie cech skóry suchej i tłustej. Wymaga lekkiego kamuflażu pod oczy o dobrym składzie, bez składników wysuszających.

Jaki kamuflaż do twarzy będzie odpowiedni dla skóry?

Przy wyborze najlepszego korektora podstawową kwestią jest analiza składu produktu. z pewnością powinien on zawierać jak najwięcej organicznych składników. Należy unikać również kosmetyków zbyt obciążających skórę twarzy.

Korektor powinien mieć właściwy odcień dostosowany do kolorytu skóry. Jeżeli mamy problemy ze skórą ważne jest także przetestowanie podkładu, aby mieć pewność, że nie powoduje on alergii skórnych. Z całą pewnością nie kierować się ceną, bardzo często jest tak, że najlepsze podkłady można kupić w średniej cenie, natomiast bardzo drogie kosmetyki mają średniej jakości skład. Ważne jest aby pamiętać, że cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości.