Co do pielęgnacji niemowlaka?

O wyprawkę dla swojego niemowlaka warto zadbać już z dużym wyprzedzeniem czasowym, aby mieć wszystko co niezbędne na miejscu, gdy pojawi się w domu nowy członek rodziny. Na początek nie trzeba oczywiście przesadzać z ilością kosmetyków, gdyż mała pociecha nie potrzebuje ich zbyt wiele. Są jednak pewne niezbędniki, o których należy pamiętać. 

Odpowiednie kosmetyki dla noworodka, czyli jakie? 

Po kosmetyki dla niemowląt zaleca się sięgnąć już od pierwszych dni życia pociechy. Powinny one zawierać jak najmniej składników, najlepiej pochodzenia naturalnego. W wyprawce dla noworodka nie może zabraknąć kremu ochronnego do pupy, który nakłada się każdorazowo po jej oczyszczeniu. Wystarczy oczywiście cienka warstwa. Kolejną pozycją jest płyn myjący, który musi mieć odpowiednie pH. Najlepiej sprawdzają się emolienty. 

Co jeszcze się przyda? 

Mając już podstawowe kosmetyki dla niemowląt, można zainteresować się tymi mniej potrzebnymi, ale bardzo przydatnymi. Przydadzą się chociażby chusteczki do pupy, które można mieć zawsze przy sobie – nie tylko w domu, ale też poza nim np. na spacerze czy podczas wspólnej wizyty u rodziny/znajomych. Przyda się także maść na odparzenia, która jest mocniejsza w działaniu niż krem. Pod ręką warto mieć także oliwkę pielęgnacyjną i preparat dostępny w aptece o nazwie Octenisept. Okazuje się być on bardzo pomocny do higieny kikuta pępowinowego. Dalej jest balsam nawilżający, szczególnie jeśli skóra niemowlaka się łuszczy. Do tego potrzebne będą jeszcze krem do budzi, sól fizjologiczna, jałowe gaziki i płatki kosmetyczne.


Kosmetyki dla niemowląt znajdziesz tu